Regresní terapie

 

 

Zajímám se o ni několik let, i když otázky života a smrti mě zajímaly už od dětství při zkoumání pyramid

Nekonečný čas bez začátku a bez konce mi byl poskytnut: zdědil jsem věčnost a nekonečno vložené na má bedra                                       

                                                                                     Egyptská kniha mrtvých

 

 

 Můj učitel: Andrej Dragomirecký    

Poznala jsem mnoho lidí, kteří se různými způsoby zabývají návraty do minulých životů. Odcházet s pocitem poznání, však neznamená, že jsme danou situaci plně pochopili.

Nejvíce mě oslovil způsob Andreje Dragomireckého, který se vrací v čase tak dlouho, do té doby, než vaše pocity úzkosti nezmizí. Bloky, které jsme si vytvořili během minulých životů, jsou napraveny.

                

Zadej do vyhledávače B-TV, tak klikni na Videoarchiv a stačí jen zadat
číslo 284 a hledej....posledním příspěvek je i s fotografií.

Možná se podaří i rozkliknout             

https://www.b-tv.cz/vlna-z-brna.html?ep=1309 
 


Zabývat se regresní terapií,  znamená přiznat existenci duše...

at'nehmotná, je schopná posuzovat, myslet, cítit, komunikovat a mít energii. Duše má pamět',  která se nedá vymazat, má neomezenou kapacitu. Vzpomínky na naše minulé životy jsou vtištěny do DNA.  Přirovnala bych to k šuplíčkům, které se  nám v  podobné situaci otevřou...nám známé déja vu. Právě tato pamět' může uvolnit traumatizující prožitky,  které mohou ovlivnit náš zdravotní stav nebo spokojenost v tomto životě. Když tyto vzpomínky pochopíme a zpracujeme, mohou být prospěšné. Nejdůležitější věcí je, získat odpuštění pro nás samotné a také pro ostatní účastníky ...

Proč ta poslední věta? Bylo by pošetilé si myslet, že za těch několik desítek životů jsme nikomu  neublížili, nebo dokonce někoho nezabili, i když to mohlo být z nedorozumnění či v obraně...

Regrese tak dokresluje a poodhaluje tajemství života, který žijeme nyní. Pomáhá nám pochopit karmu, která nás ovlivňuje.

Karma je univerzální zákon příčiny a následku. Znamená to, že vše co děláme nebo si myslíme vyvolává reakci a tudiž má následek. Staré moudro ve kterém můžeme právě karmu rozpoznat...co zasejeme,to sklidíme.

Není třeba se však na karmu dívat jako na koncepci odměny a trestu, to důležité, co by jsme měli pochopit je, že nám staví překážky, obtíže, výzvy ,abychom rostli. Pokud příjmeme myšlenku reinkarnace, můžeme změnit svůj život...

                                                                     Lidská duše podobá se vodě:

                                                                     Z nebes přichází

                                                                     K nebesům stoupá

                                                                     A pak se navrací zemi...

                                                                                 Johann Wolfgang Goethe

 

 

 

 Další z příběhů, které mluví o změně úhlu pohledu na život a jeho hodnoty. To co je v tomto příběhu navíc zajímavé, že žena v sobě objevila zkušenosti, které dosud neměla. Lidé studující regresní terapii, by tento příběh jednoduše nazvali vzpomenutím si na zkušenosti ze svých minulých životů… Je zde však ještě jedna z možností, kterou si mnoho lidí nechce a vlastně nedokáže představit…díky smazaným zážitkům s tohoto života, zde mohlo dojít k výměně bytostí neboli duší…

www.novinky.cz/zena/zdravi/295206-klinicka-smrt-mi-zmenila-zivot.html

(vloženo 11.3.2013)

 

 

Hypnóza odhalující převtělování
 

 

Jeden z pozoruhodných článků, které vkládám…prosím všimněte si vnímání embrya v prenatálu…
Už zde nás ovlivňují mnohé vlivy…vlastně chování a pocity matky a jejího okolí. Některé děti se pak na svět přímo derou…zatímco jiným se narodit nechce a jsou i takové duše, které to raději vzdají…
(vloženo 4.4.2012)

 

Lze pomocí se pomocí hypnózy převtělit do osoby blízké? Je to možné nebo je to čirá utopie
 

 

Bonnský psychiatr dr. Joachim Wurst se už od počátku své kariéry věnoval hypnóze a definoval ji jako nekritické přijetí hypnotizérovy myšlenky pacientem.

Nejprve pomocí hypnózy potlačoval zejména symptomatické neurotické potíže, např. koktavost, pomočování dětí, trému dospělých či úporné bolesti hlavy. Byl úspěšný, a tak se jeho sláva šířila. Na přijetí v jeho ordinaci se muselo čekat i celé týdny. Doktor Wurst byl energický a panovačný muž, takže jeho uspávací sugesce velice účinně působily a většina jeho pacientů upadala do nejhlubšího hypnotického transu, do takzvané somnambulní hypnózy. Tento tranz byl tak hluboký, že si pacienti po probuzení nepamatovali nic z toho, o čem ve spánku s dr. Wurstem rozprávěli a jak akceptovali jeho hypnotické a posthypnotické sugesce, vedoucí ke zlepšení jejich duševního stavu. Když byl například pacientův hypnotický stav nejhlubší, řekl dr. Wurst: "Po probuzení nebudete cítit bolesti hlavy!" A stav absence bolesti po probuzení skutečně nastal, pacient se cítil skvěle a vůbec ho nenapadlo, že by dostal od Wursta nějaký příkaz k potlačení bolesti. Bezbolestný stav považovali pacienti za důsledek osvěžujícího hypnotického spánku.

Wurst se věnoval hypnóze i jako vědě a proslul řadou brilantních teoretických prací. Rozšiřoval například škálu hypnability, to znamená schopnost pacientů upadat do stále hlubšího tranzu, který například u klasické stanfordské škály hypnability končil dvanáctým stupněm - spontánní hypnotickou amnézií, tedy ztrátou paměti na dění v hypnóze. Wurst přidal ke stanfordské škále ještě tzv. sonorní škálu se třemi podstupni, po kterých osobně vkročil do nitra osob, od nichž zjistil jejich zážitky z období před narozením, na které si pod výzvou jeho sugescí vzpomněly. Wurst se však ani s těmito zázračnými zázračnými efekty nepokojil a pronikal do hlubin lidské paměti ještě důkladněji. Dostal se ještě dále a ještě hlouběji, odstranil omezení individuálního lidského života a vkročil tedy až před fyzickou existenci hypnotizovaných osob, které si "vzpomněly" na svoje minulé fyzické schránky, na svoje uplynulé a vyhaslé životy.

K těmto poznatkům došel vlastně náhodou při svých rutinních psychiterapeutických zásazích, které si osvěžoval zdánlivě nesmyslnými otázkami, aby se dostal ještě hlouběji do neprobádných hlubin lidského nitra. Pokládal spícím osobám stále komplikovanější otázky a snažil se zjistit např. jejich první vzpomínky před osvojením řeči. Pak jeden z pacientů vypověděl, že si vzpomíná na porodní bolesti matky, v nichž ho přiváděla na svět, a doslova vykřikl bolestí při vzpomínce na necitlivý zásah porodníkových kleští. Od tohoto okamžiku si byl dr. Wurst jist, že dospěl tam, kam byl dosud lékařům vstup odepřen. Do nevědomí.

Bez odkladu začal s novým druhem experimentů a záhy se dostavily pozoruhodné výsledky.

Zjistil například, že pacientka Marie N. si "vzpomněla" v hypnóze na svůj pobyt v matčině děloze, když měla podobu teprve čtyř-mesíčního embrya. "Zapamatovala" si otřesy dělohy při souložích otce a matky. Matka Marie N. se však se svým mužem ještě před narozením dcery rozešla a prožila v důsledku rozchodu šok, který i dosud nenarozená dcera prožívala ve formě nevýslovného utrpení. Pacientka Marie N. si rovněž pamatovala na film, který sledovala v televizi její matka, když ji nosila pod srdcem. Film plný vražd, krve, násilí a utrpení. Matčin hrůzný divácký zážitek se přenesl i do psychicky dosud nenarozeného děvčátka ve formě šoku a následného strachu z příchodu do světa tak nepřátelského a hrůzného. Šok se v psychice Marie N. uchoval až do dospělosti v podobě trvalého neurotického utrpení, o jehož příčině nic nevěděla, dokud ji dr. Wurst nezhypnotizoval a neprosvítil zákoutí její nešťastné duše.
Jiná pacinetka, devatenáctiletá Helga R., si pamatovala na zážitek, který se udál pět měsíců před jejím narozením. Lékař její matky předepsal těhotné rybí tuk, který nesnášela a po jehož požití zvracela. Ani Helga R. nemohla rybí tuk vystát a zvracela po jeho požití stejně jako kdysi její matka.
Pacientka Evelina S. zase spočívala v matčině lůně v protileteckém krytě při bombardování Drážďan. Do jejího narození chybělo ještě celých šest měsíců. I na ni se přenesla matčina hrůza z letadel, takže už od dětství omdlévala či prožívala hysterický záchvat, kdykoli zaslechla třebas i z dálky zvuk leteckého motoru.

Dr. Wurst pochopil, že embryo žije i život své matky a nahlíží jejím prostřednictvím do vnějšího světa, který ho buď zraňuje, anebo naopak naplňuje očekáváním.

Matka bavorské šlechtičny Renaty von H. trávila půl roku před porodem v Brunei jako host brunejského sultána, v kouzelném paláci obklopeném zahradami s tisícovkami druhů květin. Koupala se celé dny v moři i v bazénech, pojídala tropické plody a často se zabývala zdobením svých komnat květinami. Milovala svého muže, jenž zde byl v diplomatických službách, a žili spolu v radostném očekávání narození dítěte. Renata von H. si v hypnóze vzpomněla, že se v Brunei toužila narodit předčasně, aby se mohla se svými rodiči podílet na radostné kráse a citové harmonii světa. O možnosti svého předčasného zrození uvažovala formou tzv. vnitřní řeči, což je v podstatě řeč beze slov, spočívající v řazení obrazů a představ. Vnitřní řeč používají lidé často, zejména při mimovolním myšlení.

Dr. Wurst se dostával ještě dál v přesvědčení, že minulost člověka nepředstavuje pouze pobyt v děloze, ale že může být ohraničena i minulými životy, které si člověk nese ve své psychice stejně tak zákonitě, jako svůj příští osud. Hypnotizoval svoje pacienty a uvolňoval jejich vzpomínky až do komažiků, kdy ještě neexistovali ani ve formě právě oplodněné buňky v matčině lůně.


Nevystačil už s pouhou hypnózou. Doplnil ji dále dýcháním kyslíku pomocí kyslíkové masky, kterou si pacienti nasazovali před ulehnutím na hypnozérské lůžko. Kyslík měl podle Wurstova mínění "propojit či znovu vytvořit ztracené spoje mozkových buněk, jež mohly souviset s funkcemi fylogenetické paměti." Pozoruhodné výsledky se záhy dostavily i při těchto experimentech.

Pacient Richard C. si vzpomněl na několik svých předchozích životů, které na sebe logicky navazovaly, jako by je inscenoval rozum mravné a přísné božské bytosti. Richard C. byl dělníkem se základním vzděláním. V nejhlubším hypnotickém tranzu, po důkladném rozdýchání kyslíkem, si vzpomněl, že v minulém životě byl černoch, měl nemocné ledviny a žil v Jihoafrické republice. Ještě před tím žil jako běloch v Karolině a k smrti nenáviděl černochy. Vesmírný řád tehdy jeho city usměrnil v následném převtělení. Prožil život nemocného černocha v hlavním státě světového rasismu. Vykoupil se bolestivou smrtí a dočasnou výsadou žít další život v Německu jako nekvalifikovaný dělník.
Pacinet Helmut K., trpící neurotickou koktavostí, si vzpomněl, že v předminulém životě oběsil jěstě jako mladík na drátě kočku a nešel ji vysvobodit, ač po jeho odchodu strašlivě mňoukala. V následném životě se stal kočkou bez domova, která se po tři léta toulala po hamburském přístavu, než sežrala otrávenou návnadu a pošla v hrozných bolestech. Po tomto "očistci" se Helmut K. narodil v rodině bonnských cikánů a dostal novou šanci žít lidský osud.
Pacient Hans N. si při dýchání kyslíku a b somnambulní hypnóze uvědomil, že pes, jehož nade vše miluje, je převtělením jeho zesnulého otce. Hans svého otce nenáviděl, protože jím byl týrán. Vyšší řád, který nepochybně existuje, spojil obě bytosti znovu v lásce, aby v jejich životě vykompenzoval předchozí "nedorozumění nenávisti".

Experimenty dr. Wursta jsou bezesporu zajímavé. Pacienti z celého světa se hrnou do jeho ordinace a čekají po celé týdny za jejími dveřmi, až na ně přijde řada. Wurst dnes už neléčí neurotické poruchy ani nepotlačuje jejich symptomy. Zjevuje lidem zejména jejich embryonální minulost a předchozí už uzavřené osudy. Neprorokuje nikomu budoucnost. Jisté však je, že z každé minulosti lze budoucnost spolehlivě odvodit. Informace o minulosti pomáhají lidem žít a nalézt kořeny zla, které se v lidském nevědomí uchytilo podobně jako strom v puklině skály.

Dr. Wurst vychoval četné následovníky, takže dnes se ve všech vyspělých zemích uskutečňují experimenty s pronikáním do historie dávno odbytých lidských osudů. Mnozí kliničtí psychologové a psychiatři na Západě tak přicházejí vědeckými metodami na to, čeho Východ dosáhl už před tisíciletími pouhými úvahami o podstatě a smyslu života

 

 

Chlapec se vzpomínkami mrtvého: Zabili mě ve válce!

 
 
Jednadvacetiletý pilot James M. Huston byl sestřelen 3. března 1945 při svém padesátém letu. Měla to být jeho poslední akce před návratem do vlasti. Shořel na popel, ale přesto se nakonec domů vrátil. Jenže úplně jinak, než si představoval...
 
Jméno James M. Huston by nejspíš za pár let upadlo úplně v zapomnění, nebýt jednoho současného malého kluka. James Leininger se už od útlého dětství nezajímal o nic jiného než o letadla. Bylo tedy logické, že táta Bruce vzal dvouletého prcka do Dallaského leteckého muzea. Mrňous se hned začal ochomýtat okolo prvního letadla, poklepával přitom na kola a podvozek. Na otázku, co dělá, odpovídal: „Předletovou kontrolu, přece!" Pak u něj propukly noční můry.
 
Letadlo hoří! Chlapec umírá!
 
„Letadlo hoří a padá! Chlapec se nemůže dostat ven!" budil se hrůzou ze spaní. „Když jsem se ho zeptala, který chlapec, odpovídal - To jsem já!" vzpomíná maminka Andrea. Zpočátku si rodiče mysleli, že jde o klasické dětské úzkostné sny, postupem času však začali tušit, že je za nimi něco mnohem víc.
 
Třeba když koupili Jamesovi model letadla a maminka mu na něm ukazovala, kde nese bomby. „Mami, tohle není bomba, ale přídavná palivová nádrž," opravoval ji tříletý James. A noční můry se stupňovaly. Když je míval až čtyřikrát do týdne, rozhodla se máma zajít s ním k psychologovi. Ten poradil, ať si s chlapcem o jeho vzpomínkách - skutečných nebo domnělých - co nejvíc povídají. Pomohlo to. Noční můry se zmírnily, zato se začaly vynořovat vzpomínky z minulého života. Paměť se chlapci vracela zejména v polospánku.
 
 
Kamarádi ještě žijí
 
Malý James vzpomínal, že létal na letadle typu Corsair, které Japonci trefili do motoru. „Ta letadla měla pořád díry v kolech," stěžoval si. Piloti i historikové rodičům potvrdili, že corsairy opravdu mívaly problémy s koly kvůli neúměrné zátěži při přistávání.
Později si James vzpomněl na jméno své letadlové lodi - Natoma - a také na kamaráda Jacka Larsona. Když jeho táta zjistil, že loď skutečně existovala a že veterán jménem Jack Larson žije v americkém státě Arkansas, byl to pro něj šok. „Kdyby se to nestalo mně samotnému, nevěřil bych tomu. Náš další krok jasný - jdeme navštívit Jacka," vzpomíná.
 
U veterána teprve čekalo Bruceho překvapení - James poznal na fotografiích z války své bývalé kolegy letce! A Jack si vzpomněl, že jediný sestřelený v onen osudný den byl v bojích nad Iwo Jimou jeho kamarád James M. Huston. „Zasáhli ho do přední části, v oblasti motoru. Celé letadlo začalo okamžitě hořet," potvrdil stařec chlapcovy vzpomínky.
 
Krutá sestra a staří kamarádi
 
Brucemu se nakonec podařilo najít i pilotovu sestru Anne. Také u ní připravil James  všem malé překvapení: „To je Anne, má nejstarší sestra," vykřikl, sotva starou dámu uviděl. A rozpomněl se, že jí kdysi přezdíval Ruth, protože na něj byla drzá (z anglického slova brute), což Anne potvrdila. „Je to opravdu zvláštní, ví o mně spoustu věcí, i ty nejmenší detaily," přiznala zaskočená paní.
 
Vše vyvrcholilo v září 2004, kdy vzal otec Jamese na sraz veteránů, kteří sloužili na letadlové lodi Natoma. Některé z nich chlapec poznal i po šedesáti letech. „Ale hodně zestárli," podotkl smutně. V té chvíli už nikdo nepochyboval o tom, malý James Leininger je skutečně James Huston, který zahynul ve druhé světové válce.
 
Pravda, nebo výmysl?
 
James Leininger pomalu dorůstá do věku, v němž jeho jmenovec padl. Se svými vzpomínkami i nočními můrami se už dávno vyrovnal, ale přesto zůstal trochu jiný. Někdy mu přijdou samy na jazyk staromódní obraty, které už dnes nikdo nepoužívá. A hodně se zajímá o historii...
 
Co si o tom všem myslíte vy, naši čtenáři? Existují minulé životy? A proč si na ně někteří lidé dokážou vzpomenout, zatímco jiní nikoli? Má každý možnost narodit se znovu a třeba lépe? Nebo se to povede jen některým? O tom můžete hlasovat v anketě a diskutovat pod článkem.
 
zdroj: reversespins.com, soulsurvivor-book.com
(vloženo 12.9.2012)