Jsem přesvědčen, že je skutečně možné žít znovu, že živé pochází z mrtvého a že duše mrtvých nadále existují. Sokrates(469-399 př.n.l.)
Jestliže existuje něco jako karma, pak nemůže mít žádný smysl smrt na kříži jako oběť za cizí hříchy, protože každý člověk je zodpovědný sám za sebe... pokud vezmeme v úvahu, tento jednoduchý a logický princip...neměli by jsme být ohleduplnější k sobě i ostatním? Danka
Následující články jsou zařazeny pro lepší orientaci do katalogů...po kliknutí na jejich nadpis se vám objeví celý text...
Karma - reinkarnace
Jak poznat, že nejste na Zemi poprvé
12 zákonů karmy...
O životě a smrti - Prof. Delia Steinberg Guzmán
CO ZNAMENÁ SLOVO REINKARNACE?
psychiatr Jim B. Tucker
Zamyšlení se nad existencí minulých životů dankadavano.webnode.cz/products/muj-pohled-na-minule-zivoty/ (vloženo 3.11.2013)
Vkládám článek nebo spíše popis knihy, která mě zaujala na stránkách Edice Svět Grálu...Zaujala mě svou podobností s tím, co jsem shodou okolností(ano vím...nic není náhoda:-))napsal dnes ráno a nazvala jej: " Vzkaz duším"...dankadavano.webnode.cz/rozmluvy-s-andely/
I zde se píše o putování duší, které se na své cestě vyvíjí, aby se zase vrátily....Danka (vloženo 8.6.2013)
Waltraud Grosse, Reinkarnace v křesťanství a její odmítnutí koncilem v roce 553
Cena:140 Kč
Názory vědců, psychiatrů i příklady ze života prostých lidí... - Západní civilizace se k možnosti reinkarnace zatím většinově nepřiklání. A přece je zde množství přímých i nepřímých náznaků, že tato podivuhodná cesta duše je skutečností a je součástí jakéhosi vyššího učení našich kosmických nesmrtelných vědomí... - Výhodní filozofie a náboženství s tímto konceptem běžně pracují. - Musíme to nyní znovu objevit i my, „západní lidé", abychom lépe pochopili smysl našich životů i sebe samých...? - S poděkováním za překlad převzato z kanálu Lindush1105 na Youtube. www.pomoczosvetla.sk
Karma v době transformace...je či není???
Včera jsem měla rozhovor s paní…byla smutná, protože se transformace neděje podle jejich představ (spíše podle představ, o kterých čte). Ptala se mě, jak je možné, že její přítel prožívá stále „křivdu“, když podle článků jsou už všechny karmické dluhy smazány…
Víte, odpověď na toto téma je jednoduchá, přestože se zdá být složitá…pokud by byly smazány karmické dluhy, nevznikla by například právě kniha o karmě: „Poselství poutníka“, už by mi nebyla nadiktovaná, protože by ji nebylo potřeba…
Já osobně si nemyslím, že karmické dluhy nebo karma jako taková už neexistuje, jak to tvrdí někteří lidé…popřel by se totiž "Vesmírný zákon", celý vesmír by se dostal do chaosu a ztratil by řád.
Spíš mě na tom všem zarazila jiná věc…proč naslouchají lidé názorům, které popírají chod vesmíru a karmy? Proč někdo vytváří lidem postuláty, že nemusí nic dělat, že Světelná rada to za ně vyřídí, smaže jejich dluhy a přetransformuje je do jiných dimenzí…( Nepřipadá vám to známe? „Odpustky“).
To co je těmto lidem nabízeno…je z pohledu karmy, jakoby utekli za školu, nechtěli se učit a pořídili si falešné vysvědčení, že složili zkoušky…třeba právě z nedostatku trpělivosti nebo lásce sama k sobě…
Proč jsem napsala právě z lásky k sobě? Protože chtěním se vyhnout se zadanému životnímu učivu neubližujeme druhým, ale právě sobě…A pak není snad tato Země, kterou si naše duše vybraly pro svůj život krásná? Tak zkusme napravit svoje karmy, zkusme odlehčit z ní naše viny, aby mohla lépe dýchat, zkusme změnit svět …nyní a hned…kde začít??? U sebe.
Na mojí přednášce na astrovíkendu se mějedna paní ptala, co má dělat, když se jí vrací špatné myšlenky, že je od sebe odhání…
Ano, ony se vrací, stejně jako bumerang, protože chtějí být vyřešeny a ne odhozeny. Pokud vám někdo radí, že nemáte k sobě zlé myšlenky pustit, neradí to člověk znalý karmy, protože je zcela pochopitelné, že se tyto myšlenky vrátí. Proto je přijměte a ptejte se, proč se vrací, proč nastává stále stejná situace, možná se mění lidé kolem vás…co se máte naučit nebo napravit…věřte sami sobě. Věřte, že vaše podvědomí zná odpověď a rádo vám ji zodpoví.
Neutíkejte před sebou a nechtějte, aby vaše hříchy za vás napravovali jiní…pokud chceme změnit svět…musíme začít sami u sebe…nejen se podívat na sebe do pomyslného zrcadla, ale také naučit se mít rádi i s chybami, které děláme…jak jinak chcete rozdávat lásku…
A protože mi většinou "Oni" potvrdí moje myšlenky a já to beru jako známku ve škole, dostal se mi dnes ráno do rukou článek…je to spíš otázka a odpověď…potvrzuje se zde to, co cítím…karma je zákon stvoření…
Tvrzení, že Ježíš zemřel, aby vykoupil všechny duše, jsem nikdy nepřijala, on byl posel, měl lidi přivést ke hvězdám, ale respektoval jejich svobodnou vůli, jestli chtějí nebo nechtějí jít s ním…tak je to i s transformací…pokud někdo mluví za ostatní…není to transformace, ale opět jen manipulace duší…
Věřte prosím sobě, to o co v transformaci jde, je napojit se na energetický tok lásky. Chtěli byste, aby to udělal váš soused za vás? Ano pochopili jste, nejde to…jsme samostatné bytosti s jedinečnou rozhodovací schopností…to rozhodnutí o dalším vašem životě máte jen vy ve svých rukou.
S láskou Danka
Plán spásy nebo vražda?
Otázka:
Jestliže existuje něco jako karma, pak nemůže mít žádný smysl smrt na kříži jako oběť za cizí hříchy, protože každý člověk je zodpovědný sám za sebe. Na druhé straně se ale naskýtá otázka, co Ježíš spáchal, že byl přibit na kříž. Kromě toho existují místa v Bibli, která poukazují na to, že se u ukřižování Ježíše nejednalo o vraždu, ale o plán spasení lidí, například první Petrův dopis, kde je řeč o tom, že Ježíš „na svém těle vzal naše hříchy na kříž, abychom zemřeli hříchům a byli živi spravedlnosti. Jeho rány vás uzdravily.“
Otázka „vražda nebo plán spasení“ mě mate!
Odpověď:
Ježíšova mise spočívala v tom, že přinesl lidstvu své poselství, to zřetelně vyplývá ze všech jeho slov. Ježíš sám neřekl v žádném svém kázání, že smysl jeho příchodu je třeba hledat v jeho smrti na kříži, kterou lidstvo vykoupí, nýbrž poukázal zřetelně na to, že my sami musíme něco dělat, abychom přišli do „královstí nebeského“ – totiž plnit „vůli jeho Otce“, to znamená žít podle zákonů a přikázání Stvořitele. Kdyby byla smyslem jeho příchodu smrt na kříži, nebyl by zvěstoval žádné učení, nepřinesl žádné poselství. Pak by ani Jan Křtitel nemusel napomínat lidi k obrácení. Odpuštění hříchů by bylo splněno obětí smrtí ukřižováním.
Ježíš byl v podstatě obžalován proto, že jeho učení pro etablované znalce Písma představovalo nebezpečí; byl obžalován, že chce jako „král Židů“ vystoupit proti Římu. Ježíš věděl, co to pro něho bude znamenat, rozhodl se ale, že své učení (které ve skutečnosti nesledovalo žádné politické cíle) přesto neodvolá. Přijal nespravedlivé odsouzení a ukřižování, aby tak až do krajnosti stvrdil pravdu svého poselství. Potud přece jen souvisí smrt na kříži s jeho misí: Ježíš se obětoval „pro mnohé“ (ne pro všechny) – totiž pro ty, kteří byli ochotni následovat jeho učení.
Co se týče myšlenky karmy, Ježíš nespáchal nic, co by muselo vést k jeho osudu smrti na kříži. Byl by to zcela nesprávný výklad myšlenky karmy, kdyby někdo chtěl Ježíše jakkoliv učinit zodpovědným za násilnou smrt, kterou musel zažít. Bezpráví zůstane bezprávím! Je podstatou naší svobodné vůle, že my lidé můžeme činit bezpráví. Žádný vrah není „aktivní vykonavatel“ vyšší spravedlnosti. Božská spravedlnost (nebo jinými slovy: zákony stvoření, k nimž patří zákon „setby a sklizně“) se ovšem postarají v nějaké formě o spravedlivé vyrovnání.
Systém Sergeje Lazareva léčit lidi již s pomoci čtení knih. Čtení usiluje o směr člověka, tj. jestli člověk hledá lásku, štěstí, zdraví způsobem BRANÍ a DÁVANÍ, DAROVANÍ – to je směr rozvoje, jestli že nechce DÁVAT, ale jenom BRÁT, to je směr rakovinové buňky, která rychle ničí sebe i okolí. Tyto pocity, pro maximální dosažení účinků je zapotřebí držet v rovnováze .
ukázka z knihy Sergeje Lazareva: Diagnostika karmy
knihy o karmě:
Reinkarnace v křesťanství a její odmítnutí koncilem v roce 553
Waltraud Grosse
Dnešní křesťanské vyznání se k reinkarnaci nehlásí, kupodivu však tomu nebylo vždycky. Rané křesťanství reinkarnaci uznávalo jako samozřejmou součást obrazu světa; o tom svědčí učení teologa Origena, nejvýznamnějšího teologa před Augustinem, žijícího kolem roku 200. Jeho dílo se označuje za první systematický výklad křesťanské věrouky. Origenes vysvětloval preexistenci duší a osud jako léčebný prostředek proti dřívějším pochybením. Jeho učení zakázal v 6. století církevní koncil na politický nátlak císaře Justiniána.
Kniha nás zavádí do prvních století existence křesťanské církve, do tehdejší názorové spletitosti a vzájemných sporů a cituje dokumenty vztahující se k zániku myšlenky reinkarnace v křesťanství.
Cena: 140 Kč 128 stran, brožováno, 11,5 × 18 cm; ISBN 80-903189-3-2. V roce 2006 vydalo nakladatelství Integrál Brno s.r.o.
Proč nežijeme jen jednou?
Werner Huemer
Myšlenka, že žijeme na zemi více než jednou, se mezi lidmi stále více šíří. Mnozí v ní spatřují vyvrcholení své touhy po překonání smrti a po nesmrtelnosti. Staví na ní i řada velkých světových náboženství; osud člověka vysvětlují v těchto širších souvislostech.
Ale je takzvaná »reinkarnace«, »znovuvtělení«, vskutku jen myšlenkou, která má uspokojovat či poskytovat určitý náhled na svět? Nebo je pro nás všechny realitou? A pokud je realitou, proč si nevzpomínáme na minulé pozemské životy? Proč se o převtělování nemluví v křesťanské víře? Těmito otázkami se autor ve své knize zabývá.
Cena: 140 Kč
78 stran, lepená vazba V2, 11,5 × 18 cm; ISBN 3-87860-358-4. V roce 2005 vydalo nakladatelství Stiftung Gralsbotschaft, Stuttgart.